Перейти до вмісту

Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків

У жовтні 2022 року стартував проєкт «Розвиток систем попередження та реагування на насильство в закладах освіти і підвищення стійкості підлітків», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Ла Страда Україна» у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Оскільки, кафедра соціальної роботи та соціальної педагогіки має плідну співпрацю з ГО «Ла Страда Україна», Хмельницький національний університет обрано базовим закладом вищої освіти України для створення «Служби порозуміння ЗВО», яка сприятиме зменшенню соціального напруження взаємин в освітньому середовищі та формуванню навичок безконфліктного спілкування учасників освітнього процесу.

До проєкту долучились викладачі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки – Данильчук Лариса Олексіївна та Голова Наталія Іванівна, які отримали сертифікати підготовки медіаторів за двома модулями проекту: «Базові навички медіатора/медіаторки в закладах освіти. Створення та координація діяльності служб порозуміння з числа учнів/учениць для впровадження медіації за принципом рівний-рівному». На часі, участь/навчання у проєкті проходять студентки 3 та 1 курсів спеціальності «Соціальна робота. Соціальна педагогіка та коучинг» – Чорна Марина та Кузнєцова Альона. Студентки кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНУ вміло використовують набуті теоретичні знання та вкотре демонструють чудові наукові напрацювання, спрямовані на підвищення рівня ґендерної просвіти задля протидії ґендерній дискримінації, подоланні ґендерних стереотипів у суспільстві та в освітньому середовищі, зокрема.

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету та ГО «Ла Страда Україна» (м.Київ) сприяли участі в інтернет-конференції викладачів кафедри права ВТЕІ ДТЕУ та студентів груп ПР-21, ПР-22, ФБСС-21; викладачів кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Учасники мали змогу долучитись до інтерактивного опитування і висловити власне бачення шляхів утвердження ґендерного паритету в сучасному українському суспільстві.