Перейти до вмісту

Робота студентів соціальної роботи з вихованцями закладу “Подолянчик”

  • 30.05.2024

Концепція виховної роботи

Благодійний ярмарок
  • 02.11.2023

Щорічно в першу неділю листопада в Україні святкують День працівника соціальної сфери. Це професійне свято людей, чиї професійні вміння та навички спрямовані на захист та підтримку соціально незахищених верств населення.

Важка соціально-економічна ситуація, що посилилась через повномасштабну російсько-українську війну, породила нові соціально вразливі категорії осіб, серед яких опинились військовослужбовці-учасники бойових дій.

У переддень професійного свята викладачі та студенти кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету провели благодійний ярмарок задля збору коштів на потреби ЗСУ.

В асортименті була випічка та різні смаколики, які студенти спеціальності «Соціальна робота» готували самостійно. Першим покупцем став очільник Хмельницького національного університету – Сергій Матюх. До заходу долучились представники ректорату, кафедри фізичної терапії, ерготерапії, кафедри психології та педагогіки, кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації, кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку. Викладачі та студенти відзначили високу якість продукції, приготовану з любов’ю.

Гарний результат не забарився – зібрано 5556 гривень, які буде спрямовано на потреби Збройних сил України.

МИ – НЕЗЛАМНІ!

Візит до інклюзивно-ресурсного центру №1 м. Хмельницький

31.10.2023

27 жовтня 2023 року під час вивчення навчальної дисципліни «Вступ до фаху» студенти напряму підготовки 231 «Соціальна робота» разом з професором кафедри Рідкодубською Анною відвідали інклюзивно-ресурсний центр №1 м. Хмельницького.

Ольга Рибак, директорка інклюзивно-ресурсного центру №1 м. Хмельницького розповіла про основні функції, які виконує центр, особливості надання усіх видів допомоги, які здійснюють фахівці центру та провела екскурсію стінами закладу.

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету висловила щиру вдячність директорці та колективу інклюзивно-ресурсного центру №1 м. Хмельницького за багаторічну співпрацю.

Молодіжна програма «Ті, хто підкорив темряву

30.10.2023

20 жовтня 2023 року Комунальна установа «Молодіжний центр» в межах своєї діяльності організував молодіжну програму «Ті, хто підкорив темряву», головна мета якої полягала в поширенні ідеї інклюзивної освіти. До заходу долучились студенти 2 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» на чолі з завідувачем кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету Юрієм Бриндіковим.

Варто відзначити високий професійний рівень заходу, проведеного спеціалістами Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №15 імені Олександра Співачука Хмельницької міської ради». Інформаційно-просвітницька робота та майстер-класи по шрифту Брайля покращили розуміння проблем осіб з нозологіями зору. Учасники заходу активно дискутували щодо окресленого питання, приймали участь у майстер-класах, відчули проблемні аспекти, з якими щодня зіштовхуються діти з обмеженими можливостями. Майбутні фахівців соціальної сфери із захопленням слухали педагогів, знайомились з практичними напрацюваннями, розуміючи важливість складної, але вкрай потрібної справи.

Студенти плетуть маскувальні сітки

09.10.2023

Зараз Україна активно виборює право залишатися незалежною, зберігати власну соціально-політичну, економічну та освітню ідентичність, адже саме тут і зараз відбуваються кардинальні зміни, які зумовлюють переорієнтацію кожної особистості на високий рівень соціальної активності, громадянської позиції та здатності досягати запланованого.

5 жовтня студенти напряму підготовки 231 «Соціальна робота» взяли активну участь у волонтерській діяльності – плетінні маскувальної сітки на потреби захисників України. У спортивному корпусі Хмельницького національного університету вже другий рік поспіль налагоджено волонтерську діяльність, чітко відпрацьовано послідовність операцій з пошуку основи для сітки, підготовки маскувального матеріалу та виготовлення смужок й планування і розосередження груп для плетіння.

Групові заняття студентів на кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету

19.09.2023

Цього тижня проведено три відкритих групових заняття. Студентка 4 курсу Чорна Марина продовжує інформаційно-просвітницьку діяльність в стінах Хмельницького національного університету та ознайомила студентів із такими темами, як «Гендерна просвіта» та «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Вона є учасницею проекту «Попередження гендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини». За підтримки донорської організації «Хліб для світу» вона взяла участь у Молодіжному літньому таборі «Молодь на шляху до розбудови миру» від ГО «Ла Страда-Україна».

12 вересня відбувся перший захід на тему «Гендерна просвіта». Аудиторія першокурсників була ознайомлена з наступними поняттями: «стать», «гендер», «гендерна рівність», «рівноправність». Обговорено поширені гендерні стереотипи, а також причини гендерно зумовленого насильства.

13 вересня було продовжено групову роботу із першим курсом спеціальності 231 «Соціальна робота» на тему «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Захід сприяв закріпленню отриманих знань. Опрацювавши поняття «конфлікт» і його позитивні та негативні сторони було проведено «мозковий штурм», де кожен із учасників задався питанням: «Чи можливе існування людства без конфліктів?».

14 вересня відбулась зустріч зі студентами 3 курсу задля обговорення теми «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Ігрова форма допомогла учасникам колективу краще познайомитись. Поділені на 4 групи учасники прописували причини та наслідки конфліктів. Захопливою стала вправа «Апельсин», у якій учасники пропонували якомога більше варіантів для вирішення конфлікту. Зустріч завершено порадами для позитивного вирішення конфліктів.

Сучасний етап розвитку людського суспільства характеризується бурхливим розвитком техніки, промисловості, величезними досягненнями науки, що створює нові блага для суспільства, покращуючи умови трудової діяльності та відпочинку, збільшує тривалість життя людей. Проте розвиток техніки у деяких випадках збільшує небезпеку несприятливих дій на людину. Серед заходів, спрямованих на рятування життя потерпілих, велике значення має перша медична допомога, ефективність якої тим більша, чим раніше вона надана. Ефективність медичної допомоги з кожним роком зростає. Це передусім позначається на тривалості життя людини. Лекція – семінар, яка була проведена для студентів групи СП-12-1 Та СР-12-1 була спрямована  на закріплення знань та умінь у сфері медицини. Ведучими викладачами були працівники організації «Червоний хрест», які, поставились професійно до поставленої мети, а саме навчити першої медичної допомоги.

Через бомбардування та обстріли збройними силами рф українських міст та сіл пошкоджено 1748 закладів освіти. При цьому 144 з них зруйновано повністю. Але їм не зруйнувати бажання навчатися і ставати кращими у світі.
За ініціативи науково-дослідної лабораторії «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету стартує Всеукраїнський челендж «Ми – Україна». https://www.facebook.com/100009956677658/videos/3216721631937444/

Презентація книги «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний»

Гарною науково-пізнавальною традицією викладачів та студентів кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Хмельницького національного університету стала участь у презентації книги «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний» (ІІ том, автори В. Свінц, В. Захар’єв), що складається з оригінальних творів уродженців Хмельницького, його мешканців, гостей, які залишили свої спогади в мемуарах. Оповіданнях та книжках.

Чимало дослідників заначило, що важливість даного наукового доробку полягає у введенні в науковий обіг мемуарних та статистичних даних, яких досі не бачив світ.

Ю. Бриндіков наголосив на тому, що сьогодення потребує подібних наукових напрацювань, адже вони сприяють підвищенню якості мовної свідомості, якій передує мислення (автори книги надають читачеві матеріал для міркувань та аналізу). Науковий доробок підвищує рівень історичної свідомості, прикладне значення якої (за В. Воловичем та І. Огієнко) полягає у передачі позитивних знань наступним поколінням (посилання на відеофрагмент https://suspilne.media/278084-u-hmelnickomu-prezentuvali-knigu-pro-neoficijnij-proskuriv/).

Подібні заходи сприяють оптимізації процесу ідентифікації українців як високодуховної нації, могутнього народу, визнаного всією цивілізованою світовою спільнотою.