Концепція виховної роботи
Групові заняття студентів на кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету
19.09.2023
Цього тижня проведено три відкритих групових заняття. Студентка 4 курсу Чорна Марина продовжує інформаційно-просвітницьку діяльність в стінах Хмельницького національного університету та ознайомила студентів із такими темами, як «Гендерна просвіта» та «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Вона є учасницею проекту «Попередження гендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини». За підтримки донорської організації «Хліб для світу» вона взяла участь у Молодіжному літньому таборі «Молодь на шляху до розбудови миру» від ГО «Ла Страда-Україна».
12 вересня відбувся перший захід на тему «Гендерна просвіта». Аудиторія першокурсників була ознайомлена з наступними поняттями: «стать», «гендер», «гендерна рівність», «рівноправність». Обговорено поширені гендерні стереотипи, а також причини гендерно зумовленого насильства.
13 вересня було продовжено групову роботу із першим курсом спеціальності 231 «Соціальна робота» на тему «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Захід сприяв закріпленню отриманих знань. Опрацювавши поняття «конфлікт» і його позитивні та негативні сторони було проведено «мозковий штурм», де кожен із учасників задався питанням: «Чи можливе існування людства без конфліктів?».
14 вересня відбулась зустріч зі студентами 3 курсу задля обговорення теми «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Ігрова форма допомогла учасникам колективу краще познайомитись. Поділені на 4 групи учасники прописували причини та наслідки конфліктів. Захопливою стала вправа «Апельсин», у якій учасники пропонували якомога більше варіантів для вирішення конфлікту. Зустріч завершено порадами для позитивного вирішення конфліктів.










Сучасний етап розвитку людського суспільства характеризується бурхливим розвитком техніки, промисловості, величезними досягненнями науки, що створює нові блага для суспільства, покращуючи умови трудової діяльності та відпочинку, збільшує тривалість життя людей. Проте розвиток техніки у деяких випадках збільшує небезпеку несприятливих дій на людину. Серед заходів, спрямованих на рятування життя потерпілих, велике значення має перша медична допомога, ефективність якої тим більша, чим раніше вона надана. Ефективність медичної допомоги з кожним роком зростає. Це передусім позначається на тривалості життя людини. Лекція – семінар, яка була проведена для студентів групи СП-12-1 Та СР-12-1 була спрямована на закріплення знань та умінь у сфері медицини. Ведучими викладачами були працівники організації «Червоний хрест», які, поставились професійно до поставленої мети, а саме навчити першої медичної допомоги.





Через бомбардування та обстріли збройними силами рф українських міст та сіл пошкоджено 1748 закладів освіти. При цьому 144 з них зруйновано повністю. Але їм не зруйнувати бажання навчатися і ставати кращими у світі.
За ініціативи науково-дослідної лабораторії «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету стартує Всеукраїнський челендж «Ми – Україна». https://www.facebook.com/100009956677658/videos/3216721631937444/
Презентація книги «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний»
Гарною науково-пізнавальною традицією викладачів та студентів кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Хмельницького національного університету стала участь у презентації книги «Дух їхнього часу або Проскурів неофіційний» (ІІ том, автори В. Свінц, В. Захар’єв), що складається з оригінальних творів уродженців Хмельницького, його мешканців, гостей, які залишили свої спогади в мемуарах. Оповіданнях та книжках.
Чимало дослідників заначило, що важливість даного наукового доробку полягає у введенні в науковий обіг мемуарних та статистичних даних, яких досі не бачив світ.
Ю. Бриндіков наголосив на тому, що сьогодення потребує подібних наукових напрацювань, адже вони сприяють підвищенню якості мовної свідомості, якій передує мислення (автори книги надають читачеві матеріал для міркувань та аналізу). Науковий доробок підвищує рівень історичної свідомості, прикладне значення якої (за В. Воловичем та І. Огієнко) полягає у передачі позитивних знань наступним поколінням (посилання на відеофрагмент https://suspilne.media/278084-u-hmelnickomu-prezentuvali-knigu-pro-neoficijnij-proskuriv/).
Подібні заходи сприяють оптимізації процесу ідентифікації українців як високодуховної нації, могутнього народу, визнаного всією цивілізованою світовою спільнотою.



