Перейти до вмісту

28 листопада 2023 року Акція «16 днів проти насильства»

Об’єднуємося для підтримки наших військових

25 листопада 2023 року Акція «16 днів проти насильства»

Попередній захист випускних кваліфікаційних робіт магістрів 2 курсу спеціальності «Соціальна робота»

Гостьова лекція із залученням стейкхолдера

Благодійний ярмарок

Візит до інклюзивно-ресурсного центру №1 м. Хмельницький

31.10.2023

Молодіжна програма «Ті, хто підкорив темряву

30.10.2023

20 жовтня 2023 року Комунальна установа «Молодіжний центр» в межах своєї діяльності організував молодіжну програму «Ті, хто підкорив темряву», головна мета якої полягала в поширенні ідеї інклюзивної освіти. До заходу долучились студенти 2 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» на чолі з завідувачем кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету Юрієм Бриндіковим.

Варто відзначити високий професійний рівень заходу, проведеного спеціалістами Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей №15 імені Олександра Співачука Хмельницької міської ради». Інформаційно-просвітницька робота та майстер-класи по шрифту Брайля покращили розуміння проблем осіб з нозологіями зору. Учасники заходу активно дискутували щодо окресленого питання, приймали участь у майстер-класах, відчули проблемні аспекти, з якими щодня зіштовхуються діти з обмеженими можливостями. Майбутні фахівців соціальної сфери із захопленням слухали педагогів, знайомились з практичними напрацюваннями, розуміючи важливість складної, але вкрай потрібної справи.

Групові заняття студентів на кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету

19.09.2023

Цього тижня проведено три відкритих групових заняття. Студентка 4 курсу Чорна Марина продовжує інформаційно-просвітницьку діяльність в стінах Хмельницького національного університету та ознайомила студентів із такими темами, як «Гендерна просвіта» та «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Вона є учасницею проекту «Попередження гендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини». За підтримки донорської організації «Хліб для світу» вона взяла участь у Молодіжному літньому таборі «Молодь на шляху до розбудови миру» від ГО «Ла Страда-Україна».

12 вересня відбувся перший захід на тему «Гендерна просвіта». Аудиторія першокурсників була ознайомлена з наступними поняттями: «стать», «гендер», «гендерна рівність», «рівноправність». Обговорено поширені гендерні стереотипи, а також причини гендерно зумовленого насильства.

13 вересня було продовжено групову роботу із першим курсом спеціальності 231 «Соціальна робота» на тему «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Захід сприяв закріпленню отриманих знань. Опрацювавши поняття «конфлікт» і його позитивні та негативні сторони було проведено «мозковий штурм», де кожен із учасників задався питанням: «Чи можливе існування людства без конфліктів?».

14 вересня відбулась зустріч зі студентами 3 курсу задля обговорення теми «Вирішення конфліктів мирним шляхом». Ігрова форма допомогла учасникам колективу краще познайомитись. Поділені на 4 групи учасники прописували причини та наслідки конфліктів. Захопливою стала вправа «Апельсин», у якій учасники пропонували якомога більше варіантів для вирішення конфлікту. Зустріч завершено порадами для позитивного вирішення конфліктів.

Хтось дуже не дурно сказав: краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Професор кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Рідкодубська Анна Анатоліївна спільно із завідувачкою кафедри освітології та педагогіки ЗУНУ Ребухою Лілією Зиновїївною провели заняття з навчальної дисципліни «Методологія наукових досліджень» з іноземними студентами, які навчаються за магістерською програмою «Інформаційне забезпечення управління та електронне урядування». Заняття проводилось англійською мовою, адже студенти – з Китаю.

Завершилася навчальна практика студентів першого курсу спеціальності 231 «Саоціальна робота. Під час навчальної практики студенти групи СРК-20 разом з керівником проф. Данильчук Л.О. відвідали соціальні установи та заклади м.Хмельницького та мали можливість ознайомитися з практичними аспектами їх діяльності.

Щорічно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей. Мета свята — нагадати дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, здобуття освіти, свободу думки, відпочинку, захисту від насилля й експлуатації.

Вже доброю традицією Хмельницької обласної служби зайнятості стало проведення обласних профорієнтаційних заходів для учнівської молоді, так 10 жовтня «Країна професійного вибору» гостинно відчинила двері для 1,5 тис. студентiв міста Хмельницького та Хмельницького району.

На кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету проведено науково-практичний семінар з стейкхолдерами щодо обговорення освітніх програмзі спеціальності 231 Соціальна робота, галузі знань 23 Соціальна робота.