Викладачі кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки пройшли навчання на триденному семінарі-тренінгу, організованому Програмою Розвитку ООН (Канада).
З 23 по 25 травня 2022 року проф. Романовська Л.І, доценти кафедри Шеремет А.М. та Гудзь Т.О. успішно пройшли нвчання з курсу тренінгу на тему:”Особливості соціально-психологічної допомоги особам, що знаходяться в кризових та екстрених ситуаціях в результаті військових дій” у м. Кам’янці-Подільському.
Учасниками тренінгу були психологи та спеціалісти центрів соціальних служб, залучені до надання психолого-соціальних послуг ВПО з Хмельницької та Вінницької областей.
Метою навчання визначено ознайомлення з особливостями соціально-психологічної допомоги населенню в кризових та екстрених ситуаціях в час війни; формування навичок використання інструментів роботи з людьми, дітьми, які знаходяться в стадії психологічної кризи внаслідок військових дій; забезпечення психічної безпеки спеціаліста та навчання його технікам піклуватися про себе та допомагати колегам, вміння визначати межі своїх можливостей для роботи в критичних ситуаціях, можливість перебувати в професії і уникати синдрому вигорання.
Тренером була Наталія Улько – практичний психолог психоаналітичної орієнтації, сертифікований спеціаліст Міжнародного Інституту Глибинної Психології; Член Української Асоціації Психоаналізу (УАП – ЄКПП – Україна), тренер-експерт міжнародного класу; Член Української Спілки Психотерапевтів (УСП), Сертифікований спеціаліст з програми European School Psychology Centre for Training – “The Professional study program of Crisis management in Israeli schools and communities”, кризовий психолог – спеціаліст по роботі з людьми, які перебувають в кризовій ситуації.
У ході навчання та групової роботи були опрацьовані важливі та актуальні теми:
Ознаки переживання кризового стану та ознаки психоемоційної уразливості особистості;
Основні механізми захисту психіки людини в кризових станах та при гострій травмі;
Надання першої психологічної допомоги: навички самозаспокоєння та допомоги іншому для заспокоєння ;
Особливості комунікації з окремими категоріями осіб (Внутрішньо переміщенні особи, люди з інвалідністю, особи, які постраждалі від насильства та інші) ;
Профілактика вигорання: використання внутрішнього ресурсу для подолання стресу.
Щиро дякуємо організаторам Програми Розвитку ООН “Прямуємо разом” (Канада) за можливість навчатися, а тренеру подяка за професійність, актуальність та прикладний характер поданого матеріалу. Усі викладачі отримали сертифікати .