У продовження співпраці зі стейкхолдерами, метою якої є ознайомлення студентів спеціальності 231 Соціальна робота з науково-методичними надбаннями у напрямі протидії насильству, торгівлі людьми, превенції булінгу в період Covid19, а також на виконання договору про співпрацю між науково-дослідною лабораторією «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету та ГО «Ла Страда-Україна» (м. Київ) у жовтні 2020 року було проведено вебінар для студентів «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19».
За активного сприяння директорки департаменту науково-методичної роботи і медіації Громадської організації «Ла Страда-Україна» Вероніки Андрєєнкової 42 майбутніх соціальних працівники 1-4 курсів, що навчаються на освітній програмі «Соціальна робота. Соціальна педагогіка» на кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету мали можливість долучитися до участі у вебінарі.
У процесі активного обговорення як теоретичної частини вебінару, так і практичних завдань та ситуацій, модератор ГО «Ла Страда-Україна» – Григораш Тетяна, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна», методист Комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» Вінницької районної ради ознайомила студентів зі статистикою звернень на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної рівності, науково-методичними розробками у напрямі протидії насильству, торгівлі людьми, превенції булінгу в період Covid19.
Також, у ході спільної роботи студентів з тренером було акцентовано, що важливими на часі залишаються питання виявлення та ідентифікації випадків насильства над дітьми в умовах дистанційного навчання в період COVID-19 в Україні та вимагають постійного співробітництва з міжнародними, громадськими організаціями та провідними установами України в межах окреслених викликів.
Як відзначили студенти у своїх коментарях, їм цікаво також було ознайомитися з практичною частиною вебінару – кейси, вправи, «мозковий штурм» та ін.
За результатами вебінару всі 42 учасники отримали персональні сертифікати на 3 академічних години.
Щиро дякуємо нашим стейкхолдерам з ГО «Ла Страда-Україна» (м. Київ) та сподіваємось на подальшу науково-методичну співпрацю.
Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки