4 грудня 2019 року об 11.00 у Хмельницькому національному університеті за ініціативи кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки, науково-дослідної лабораторії «Креативної педагогіки та зв’язків із громадськістю» (ХНУ), за підтримки Канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи – Україна (в рамках місії Op Unifier) і Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройний Сил України відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Соціальна робота з військовослужбовцями та їх сім’ями», присвячений до Дня Збройних Сил України.
Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету є провідною кафедрою у соціальній сфері Поділля та першою в Україні, що долучилася на науково-практичному рівні до проблеми соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців, які повернулися із зони ООС. Метою круглого столу була презентація науково-методичних напрацювань кафедри, визначення соціальних проблем військовослужбовців та їх сімей, обмін досвідом, пропагування та впровадження у практику соціальної діяльності та соціальних послуг передового зарубіжного досвіду щодо соціально-реабілітаційної роботи з військовослужбовцями та їх родинами, а також наближення такої діяльності до стандартів НАТО в Україні.
До участі у круглому столі долучилися офіцери Канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи – Україна (в рамках місії Op Unifier) та Збройних Сил України: управління оперативного командування «Захід»; військових частин: А2738, А0553, А4239; Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки; Хмельницького обласного військового комісаріату; Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба, які безпосередньо були учасниками ООС і виконують службові обов’язки з морально-психологічного забезпечення особового складу; представники органів державного управління та соціальних служб м. Хмельницького.
З вітальним словом до учасників звернулися проректор з наукової роботи Хмельницького національного університету О.М. Синюк, декан гуманітарно-педагогічного факультету Л.Л. Станіславова та завідувач кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Л.І. Романовська.
Радник міського голови м. Хмельницького І.М. Олійник та директор Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любецька М. М. розповіли про наявний стан вирішення проблеми соціально-психологічної реабілітації та соціальної підтримки військовослужбовців та їх сімей. Професор кафедри Бриндіков Ю.Л. презентував монографію та навчально-методичний посібник, що апробовані як ефективний науково-практичний інструментарій щодо соціально-психологічної реабілітації військовослужбовців та соціальної допомоги їх родинам.
Офіцери Канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи – Україна поділилися своїм досвідом надання соціальної допомоги військовим та соціального супроводу їх сімей.
Серед представників Збройних Сил України, військових частин та ВЗВО пріоритетними питаннями для обговорення на круглому столі були проблеми соціально-психологічної реабілітації та ресоціалізації військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій, боротьба з негативними стереотипами мирного населення щодо учасників бойових дій, а також робота з сім’ями військовослужбовців. Під час виступів учасників та у процесі активної дискусії було окреслено низку аспектів, що дозволили розширити обговорення щодо напрацювання подальших висновків, рекомендацій та перспектив із зазначеної проблематики.
Загалом до обговорення долучилися 42 учасники круглого столу. Модератором круглого столу професором Данильчук Л.О. на завершення було проведено воркшоп, за результатами якого та дискусії, що відбулася, а також пропозицій, висловлених учасниками, було сформовано резолюцію круглого столу.
На завершення, учасники круглого столу до Дня Збройних Сил України побажали військовим здоров’я, кар’єрного зростання, сімейного благополуччя, якнайшвидшого завершення бойових дій заради миру в усій Україні.
Професор кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Л.О. Данильчук