Перейти до вмісту

Розширене засідання Програмної ради зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування по обговоренню проєктів освітньо-професійних програм

3 квітня 2025 року на кафедрі соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету відбулося розширене засідання Програмної ради зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування у онлайн-форматі по обговоренню проєктів освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти під головуванням В.о. завідувача кафедри, доцента Олени Василенко і модерацією заходу професором кафедри Людмилою Романовською.

У ньому взяли участь декан факультету, гаранти освітніх програм першого та другого рівнів вищої освіти, науково-педагогічні працівники кафедри – члени робочих груп, академічна спільнота з інших закладів вищої освіти України, зовнішні стейкголдери, у тому числі закордонні, здобувачі вищої освіти за спеціальністю і представник студентської ради гуманітарно-педагогічного факультету.

Інформаційна панель заходу включала три основні питання, а саме:

1. Представлення гарантами освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти й аргументація внесених до них змін.

2. Обговорення учасниками Програмної ради проєктів освітніх програм, з якими вони були попередньо ознайомлені.

3. Проведення анкетування серед стейкголдерів та представлення пропозицій і відгуків, отриманих у результаті анкетування й електронними листами за період громадського обговорення проєктів ОП.

З привітальним словом до членів Програмної ради виступила декан гуманітарно-педагогічного факультету Неля ПОДЛЕВСЬКА, яка наголосила на важливості такого формату громадського обговорення, подальшому розвитку й перспективах запропонованих для запровадження випусковою кафедрою освітніх програм зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування.

Гарант першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, доцент Олена Василенко та гарант другого (магістерського) рівня вищої освіти, професор Юрій БРИНДІКОВ представили членам Програмної ради мету відповідних ОП, обґрунтували їх актуальність й унікальність, кадровий потенціал, можливості для запровадження тощо.

У процесі активного обговорення свої пропозиції та рекомендації від академічної спільноти висловили завідувачі випускових кафедр закладів вищої освіти України зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування, а саме: професор Вікторія Корнещук (Національний університет «Одеська політехніка»), професор Ольга СОРОКА (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка), доцент Наталія ОСТРОВСЬКА (ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»), доцент Катерина ПЕТРОВСЬКА (Бердянський державний педагогічний університет), доцент Світлана КОЛЯДЕНКО (Житомирський державний університет імені Івана Франка) та доцент Ольга СТОЛЯРЕНКО (Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут»).

На засідання Програмної ради свої пропозиції також надіслав Сергій ШАНДРУК – професор кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету, голова підкомісії 231 Соціальна робота Науково-методичної комісії 12 з охорони здоров’я та соціального забезпечення Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Зовнішні стейкголдери та закордонні партнери (Мар’яна ХОРОША – головний спеціаліст Відділу організаційного забезпечення діяльності керівництва, помічник заступника Голови Національної служби здоров’я України; Мар’яна Любецька – директор Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (МЦСССДМ), Наталія Мельник – заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб; Ірина КРУЧИК – заступник директора КУ «Центр запобігання та протидії домашньому насильству» Хмельницької міської ради; Олена Корабльова – фахівець соціальної роботи Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги м. Хмельницького; Ірина Пархоменко – фахівець Центру допомоги та інтеграції іноземців від UNICEF, м. Млада Болеслав, Чеська Республіка; Олена ЧОВГАН– PhD, соціальний офіцер з житлових стандартів Міської ради району Кінгз-Лінн і Західний Норфолк, Великобританія) відзначили високий рівень професійної підготовки майбутніх соціальних працівників на випусковій кафедрі. Особливу увагу звернули на актуальність запропонованих освітніх компонентів у ОП відповідно до вимог сучасної практичної соціальної роботи, зокрема щодо психосоціальної підтримки та консультування різних категорій населення, можливості для вибору студентами навчальних дисциплін та надали свої рекомендації щодо використання сучасної термінології й оперування нормативно правовою базою у галузі соціальної роботи.

Здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Дар’я ОСТАПЧУК, Аліна УСТІНОВА та другого (магістерського) рівня вищої освіти Тетяна ФІЛІПОВА (заступник директора ГО «Молодь для Христа Україна») і Карина ВАЩУК (фахівець з соціальної роботи Старокостянтинівського міського кризового центру) відзначили, що задоволені змінами у ОП, які пропонує випускова кафедра, адже вони дають можливість вивчати ті дисципліни, які необхідні для отримання сучасної фахової конкурентноспроможної підготовки під час навчання. Також вони звернули увагу на те, що наукові й фахові інтереси студентів враховуються на випусковій кафедрі при визначенні тем курсових, бакалаврських і магістерських робіт, завдяки чому вони мають прозорі можливості для самостійного вибору дисциплін при формуванні своєї навчальної траєкторії у межах кредитів вибіркової частини індивідуального навчального плану.

Засідання Програмної ради пройшло в атмосфері співпраці, конструктивного діалогу між його учасниками. Усі висловлені зауваженнями представниками академічної спільноти, стейкголдерами, випускниками і здобувачами вищої освіти будуть опрацьовані та по можливості імплементовані гарантами і членами робочих груп для удосконалення змісту освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності І 10 Соціальна робота та консультування.

На завершення зустрічі учасники домовилися про подальші кроки співпраці. Щиро вдячні членам Програмної ради та учасникам розширеного засідання за плідну роботу, цікаві ідеї та пропозиції!

ukUkrainian
Перейти до вмісту