9-10 листопада 2017 р. у м. Кам’янець – Подільський відбулася презентація спільного проекту з ЄС та ООН: « МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДИ»(МРГ). На цьому з’їзді були присутні студенти та викладачі кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Хмельницького національного університету та Кам’янець – Подільського університету ім. І. Огієнка.
Основна мета Проекту – сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні. З 2008 року проект МРГ працює на всій території України. Третя фаза Проекту реалізовується впродовж 2014-2017 рр. Під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду зі спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду. Діяльність Проекту МРГ спрямована на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.
Програма розвитку ООН в Україні ініціювала проведення роботи з адаптації Глобальних Цілей сталого розвитку до умов України, а також розроблення проекту Стратегії сталого розвитку України до 2030 року. Учасники тренінгу мали змогу проаналізувати існуючі стратегії розвитку Хмельницької області та свого регіону на відповідність 17 Глобальним Цілям сталого розвитку до 2030 року, що були ухвалені світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року.
17 Глобальних Цілей сталого розвитку:
Учасники тренінгу «Сталий місцевий розвиток в контексті досягнення Україною цілей сталого розвитку» визначили найважливіші, на нашу думку, сучасні проблеми. Погляди трохи розходились, але серед наведених 5 проблем з кожної підгрупи учасників, виділили 3 основних проблеми, серед яких:
1. Подолання бідності
2. Мир та справедливість
3. Захист планети
Також за допомогою інших тренінгів учасників конференції перевіряли на згуртованість, на розвиток творчого мислення та креативність. Ми розглянули проблеми деяких міст та сформували орієнтовний план дій на вирішення поставлених проблем.
Отже, представлення проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громади» відбулося надзвичайно цікавий і учасники проекту з задоволенням співпрацюватимуть з організаторами цього проекту.
Кафедра соціальної роботи та
соціальної педагогіки