Практика студентів спеціальності «Соціальна робота»

Завершилася навчальна практика студентів першого курсу спеціальності 231 «Саоціальна робота. Під час навчальної практики студенти групи СРК-20 разом з керівником проф. Данильчук Л.О. відвідали соціальні установи та заклади м.Хмельницького та мали можливість ознайомитися з практичними аспектами їх діяльності.

3 лютого студенти відвідали Комунальну установу «Молодіжний центр», директор якого – Владислав Гребенюк ознайомив із історією створення центру, його структурою та напрямами діяльності. Фахівці «Молодіжного центру» розповіли про соціальні ініціативи, що реалізуються через різні заходи неформальної освіти, проєкти, тренінги, воркшопи, виставки та ін. Цікавою була інформація про спільні проєкти, організовані молоддю Хмельниччини у партнерстві з молодими ініціативними людьми інших областей України.

8 лютого наші студенти мали можливість поспілкуватися з провідними психологами та соціальними працівниками Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які розповіли про види послуг, що надаються фахівцями із соціальної роботи; особливості професійної діяльності щодо реалізації державної політики з питань сім’ї та дітей; поділилися досвідом щодо правових, соціальних, медичних аспектів фахової діяльності як то: оцінки потреб клієнтів служби, перевірки цільового використання державної допомоги, співпраці з іншими соціальним установами та закладами України та ін.

10 лютого студенти побували у Службі у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації. Керівник Служби у справах дітей Ніна Іванівна Магур розповіла як створювалася установа; засади її діяльності, функції та взаємодію з іншими органами державної влади, соціальними закладами; особливості та складності роботи з сім’ями щодо опіки й усиновлення дітей. Особливу цікавість у студентів викликала інформація про можливість долучитися до діяльності служби вже на першому курсі навчання на волонтерських засадах.

Професорсько-викладацький колектив кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНУ висловлює вдячність усім працівниками соціальних установ та закладів Хмельницького за надану можливість ознайомитися студентам із засадами фахової діяльності, бажає здоров’я, професійних злетів та має надію на подальшу співпрацю!

Л.О. Данильчук, професор
кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки