Гостьова лекція із залученням стейкхолдера

З метою детального ознайомлення з практичною діяльністю соціального працівника, для студентів групи СРК 21-1, в межах дисципліни «Соціальний захист та соціальне забезпечення» (викладач к. пед. н., доцент Юлія ОВОД.), 10 листопада 2023 року було проведено гостьову лекцію фахівцем соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб Степанюк Вітою Юріївною.

Спеціаліст соціальної сфери розповіла про заходи щодо запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей; упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин; механізми виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку; соціальну та психологічну адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва; надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги; соціальну та / або психологічну підтримку учасників російсько-української війни та внутрішньо переміщених осіб, надання їм послуг з урахуванням визначених потреб; інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства.

Степанюк Віта Юріївні, випускниця кафедри «Соціальної роботи і соціальної педагогіки», надала вичерпні відповіді на усі питання щодо практичної діяльності соціального працівника, висвітлила випадки, які найбільше запам’ятались та вразили, поділилася власним професійним досвідом.