Академічна мобільність викладачів кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки

В межах співпраці кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки з кафедрою психології та соціальної роботи Одеського національного політехнічного університету, а також з метою реалізації права на академічну мобільність викладачів та студентів, дружніми кафедрами було спільно ініційовано проведення лекційних занять для студентів-майбутніх соціальних працівників та психологів викладачами кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету.

Співпрацю було розпочато з проведення перших двох лекційних занять докторами педагогічних наук, професорами Ю.Л. Бриндіковим та Л.О. Данильчук. для студентів та викладачів Одеського національного політехнічного університету.

У лекційному занятті проф. Л.О. Данильчук на тему «Безпека дітей в інтернеті та соціальних мережах: психологічне консультування батьків, дітей, працівників освіти» було розкрито особливості соціально-психологічного консультування батьків, дітей, працівників освітніх установ щодо безпечного користування інтернет та соціальними мережами. Презентовано практичні авторські напрацювання з проєктної діяльності щодо безпеки особистості в інтернет та соціальних мережах.

Лекційне заняття проф. Ю.Л. Бриндікова на тему «Декомпресія учасників бойових дій як елемент когнітивної психотерапії» було присвячене розкриттю шляхів соціально-психологічного відновлення та використання психотерапевтичних методів роботи з учасниками бойових дій. Головну увагу було зосереджено на когнітивній терапії, яка дозволяє розширити світогляд людини, поглиблено вивчити проблемні аспекти.

Одним з головних завдань проведених онлайн-лекцій було здійснення наголосу на необхідності спільної роботи між фахівцями соціальної галузі , а відповіді на додаткові запитання викладачів та студентів дали змогу більш детально розкрити сутність соціально-психологічної роботи.

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки отримала подяку від дружньої кафедри психології та соціальної роботи Одеського національного політехнічного університету за представлений змістовний навчально-методичний лекційний матеріал.

Щиро дякуємо нашим колегам за організацію лекційних занять! Задля провадження розпочатої академічної співпраці викладачі кафедри психології та соціальної роботи Одеського національного політехнічного університету будуть запрошені для проведення онлайн-занять зі студентами спеціальності «Соціальна робота» Хмельницького національного університету.

Кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки